BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

TEISMO kurjeris MEGATOMAS UAB moka NERASTI

Kurjerių Megatomas UAB pastangomis buvau tapęs „nerandamu”. Teismas siuntė šaukimą, bet gerasis kurjeris manęs nesurado. Nusprendžiau šiuo klausimu pasidomėti detaliau.

Kurjerių tvirtinimu nebuvau surastas š.m. gegužės 12-24 d, nors mano žmona visada buvo namuose. Aš kaip Ieškovas nekantriai laukiau bet kokio pranešimo iš teismo nuo ieškinio pateikimo balandžio mėn. viduryje, deja tik šiandien t.y. birželio 8 d. 18,00 val grįžęs iš darbo netyčia pastebėjau už durų užkištą bevardį lapelį. Toli gražu šis lapelis nepanašus į kurjerių pranešimą ir kokiu pagrindu,jis kišamas už durų, kai mano pašto dėžutė yra tvarkinga ir rakinama. Ar kai vyksta Kurjerių konkursai Teismai nurodo, kad raštelis turi būti 4×8 cm dydžio, sulankstytas ir susuktas kaip 3 degtukai?

Kodėl šiame pranešime nėra nurodoma, kada buvo skambinama į duris, ieškant manęs? Kokiu pagrindu bus įrodyta, kad manęs nesurado? Pridedu nuotrauka, kaip atrodo “raštelis”. Kodėl nurodoma, kad prašoma paskambinti nuo 7,00 iki 8,30 , jeigu aš parašiau žinutę 18,03 ir kurjerė 20,00 atnešė pranešimą? Pastaba laiškai pas mus saugomi dvi paras. Nuo kada, nuo kurios datos? Kodėl nenurodoma data? Nejau kurjerių konkurse nenurodomos sąlygos,kaip turi atrodyti Kurjerio pranešimas ir jo dydis? Aš dar tiek dar matau, bet ką daryti vyresniems žmonėms, ypač jeigu sugalvotų pranešimą spausdinti dar ant mažesnio formato popieriaus. Tik dėl to ,kad esu žingeidus ir smalsus, bei pastebėjau kad kažkas iškrito susiradau “KURJERIO PRANEŠIMĄ” bet tai galima buvo palaikyti šiukšle vaikų užkištą už durų …

Dar norėčiau sužinoti kokie yra keliami reikalavimai kurjerių greičiui? Ar nėra tokių reikalavimų? Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nutartis datuojama Birželio 1 d. Pasiuntinių paštas fiksuoja Birželio 3 dieną. O aš gaunu siuntą Birželio 8 dieną 20,00 val. Teismo nutartyje rašoma, kad “nutartis,per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą perduodant per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą”. Taigi man nutarimas pristatomas per 7 dienas, dienos pabaigoje man nepaliekant jokių galimybių apskųsti nutartį… Ar teismo kurjerių konkurse taip pat yra nurodomas pranešimus gabenti kuo lėčiau? O gal teismai startegiškai naudojasi neįgalių kurjerių paslaugomis tam,kad tesimo pranešimai niekada nepasiektų intersantų arba pasiektų juos specialiai per vėlai,kad ieškovai nusispjovę nebesikreiptų į teimą ir nebeieškotų teisybės, nes valdžia (tame tarpe teismai) nesuinteresuoti teisybės paiešką?

Suprantama, kodėl tokie “kurjeriai” kaip Megatomas laimi konkursus, todėl dirba pagal kitus standartus, aš pasakyčiau visai be standartų, taisyklių ir procedūrų.

Netyčia radau teismų tarybos 2005 m. Rugsėjo 9 d. Nutarimu nr. 13 p-380 sudarytos darbo grupės  „dėl teismo šaukimų ir kitų procesinių dokumentų įteikimo tvarkos tobulinimo” išvadas 2006 m. Rugsėjo 4 d. Vilnius. Sunku pasakyti ar daugiau teismai nenagrinėjo kurjerių darbo efektyvumo ar daugiau tokios mežiagos neteikė visuomenei. Tačiau vadinamam tyrime radau akivaizdžių ir absurdiškų klaidų. Pvz. ” Kaip jau buvo minėta, darbo grupė, rinkdama medžiagą, išplatino klausimynus visiems Lietuvos teismams bei pašto paslaugas teikiančioms įmonėms, siekdama sužinoti bei įvertinti, kokių pašto paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis naudojasi teismai, kiek sumoka už pašto paslaugas, kaip vertina pašto paslaugas teikiančių įmonių paslaugų kokybę, koks, teismų nuomone, atskirų tiekėjų paslaugų kokybės vertinimas bei surinkta kita darbo grupę dominanti informacija.”  

Tai reiškia, kad apklausti buvo siuntėjai ir siuntų tarnybos, tačiau GAVĖJŲ (tokių kaip) deja nei tada 2005, nei dabar 2010 niekas neklausia, ar mes patenkinti tokiu darbu. Tad naudodamasis informacinės visuomenės suteiktom galimybėm pareiškiu, kad toks kurjerių darbas NETENKINA. Teismai vykdantys konkursus švaisto valstybės lėšas pasirinkdami abejotinos ( ir kas svarbiausia niekada netikrintos) reputacijos kontorėlėmis.

Tad juokingai atrodo, tie grąžūs Užsakovų vertinimai ir kaip pačios paslaugas teikainčios kompanijos vertina save… Turbūt Rinkodara arba Marketingas arba galų gale vieši pirkimai ir paslaugų kontrolė dar 100 metų nebus naudojami teismuose. Ir kaip pagalvoji iš tiesų kam to reikia? Juk visuomenė vistiek nepasitiki Teismais, tai kam tai visiuomenei tuos pranešimus siųsti, apsieisite ir be jų …

Liūdna. Šiandien ir aš įstojau į “nepasitikinčių teismais” būrį, nors mano ieškinys dar nepasiekė teismo. Kaip matau niekam iš teismo ir valdžios tai jau irgi nebeįdomu.

p.s. deja jokių foto negaliu įdėti, nes šis Blogas.lt net ir sumokėjus 5/LT mėnesio mokestį SMS’u siūlė dar kartą susimokėti. Na man šiandien užteko ir kurjerių siurprizų, Blogas.lt su neveikiančia sistema tegul palaukia.

p.s.II o6.10 naujas BLOGAS.LT planas jau veikia, foto pridėtos.

Patiko (54)

Rodyk draugams25 komentarai

 1.   Rene 2010-06-09 02:17:14

  Very happy to visit your site, you write well, pictures are nice, look forward to your next article.
  Each pair of Air Nax Shoes are designed with the intention to produce, can provide you with incredible comfort, let you enjoy each day, you spent every penny is valuable. Do not hesitate to come and buy.
  Happy every day!

 2.   Skaidruole 2010-06-22 12:45:22

  Mane visada randa. Tik nepatinka kad atiduoda ne tik man laiskus betir vaikams, bet kam kas atidarys duris nors laiskas yra skirtas tik man asmeniskai..

 3.   Arkadij 2010-08-21 05:29:24

  Pas mane panasi situacija. Ant voko data 2010-08-12, o iteiktas 2010-08-19!!!

 4.   doviile 2010-09-06 18:02:20

  Labai įdomiai kurjeriai dirba. Nors visą šeštadienį buvau namie, bet įmetė į pašto dėžutę pranešimą, kad nerado. o pirmadienį pasukus jam, praneša, kad jau grąžinta siunta, nors ant pranešimo per 3 dienas nuo pranešimo gavimo. Tai kad ir įskaičiuojamas sekmadienis pirmadienis yra 3 diena. Nu tikrai valdiškai žiūrima į darbą….

 5.   Tadas 2010-09-28 13:55:41

  UAB Megatonas yra kažkoks siaubas, kaip galima leisti įmonei taip atmestinai atlikti darbą. Manau tikrai reikia tokia veikla patikrinti. Ši imone turėtų pristatyti laiskus man į kelis adresus tačiau nei aš nei įmonės darbuotojai nera matę jokio kurjerio. Turėjau daug vargo kol atgavau laiškus kai kurių ir dabar ieškau. Paskambinęs telefonu kartą iš šios įmonės darbuotojo išgirdau : dabar negaliu pristatyti laiško važiuoju troleibusu..

 6.   Liepa 2010-10-20 21:04:58

  Nustebino ir mane “Megatomo” kurjerio darbas. Jie vaikšto iš ryto, kai visi randasi darbe. Susidaro toks vaizdas, jog …šis darbas jiems “primestas”. Jei tau kažkas parašė laišką, tai pats turi ir pasirūpinti jo gavimu, nes …laiškai įmonėje saugomi tik dvi paras. O ką daryti, jei esi išvykęs ar atostogauji? Buvo pašto kurjeriai, jokių problemų niekada neturėjome su laiškų gavimu.

 7.   Inga 2010-11-16 10:00:49

  “Megatomo” kurjeris sugebėjo man adresuotą reg.laišką atiduoti kažkokiam prie mano namo sutiktam savo pažįstamam, leido jam pasirašyti mano vardu ant priėmimo šaknelės… Jau daugiau, nei mėnuo laiško taip ir negavau…
  O , kad atidavė pažįstamam, prisipažino pats kurjeris, kai nuėjau aiškintis. Mat, nerades manęs namuose ( darbo valandomis ) pranešimo palikti nesusimylėjo.. Biure sėdinti pinia dabar sako, kad pasirašiau pati ir nepamenu to. Tik kažkodėl ant priėmimo šaknelės nei mano raštas, nei mano parašas.. ( mačiau šaknelę savo akimis, net kopiją pasidariau.. )

 8.   eugenijus 2010-12-03 10:38:18

  įspudys toks kad darbas vyksta susiderinus su anstoliais ir siekiama kuo daugiau gavėjų nerasti, nuo to priklauso JŲ pajamos. Jei yra siunčiamas registruotas laiškas jis turi būt įduotas į rankas, arba bent gavėjas informuotas telefonu, kad jo nerado namuose. O ne pats turi skambinti, nes mano atveju aš net nežinojau kad man yra iš siustas registruotas laiškas. Anstoliai mano supratimu dalinasi procentais su šia kontorą

 9.   Kurjeris (ne megatomo) 2010-12-10 16:19:55

  Pats dirbu kurjeriu, ner cia ko ju keikt. Alga minimali, didziule dalis registruotu laisku yra nuo antstoliu. Ir dazniausiai juos tenka nesioti pas alkasus, narkomanus ir kitus asoc. asmenis, kurie dar tave apreke kad per velai atnesei, lyg tu butum kaltas kad jie prisidirbo ir turi reikalu su antstoliais. Pas mus tokio pat didzio lapeliai, kurios duoda is ofiso, nejaugi reikia a4 formato lapo kad visi galetu ji susirast? Virs puses visu deziu yra pagyvenusios, is ju iskrenta tas lapelis, tai dziaukites kad dar prie duru palieka. Siaip jau seniai teismuose galima uzsakyt gaut laisko kopija el. pastu, ir visiems bus geriau.

 10.   tipo 2010-12-21 20:27:43

  bezpredelas,sunervino juodai. atejo kazkas dauzesi i duris. as vonioje,kol apsigaubiau ranksluosciu, nespejau. kaimyne perdave kazkokia spargalke, tipo turiu speti paimti registruota laiska per dvi paras.Vaikas neigalus,turiu vazineti i poliklinika. ir tik dvi paros-eina sikt, as ir taip niekur nespeju, vaikas serga plauciu uzdegimu,as pati vos gyva. ir tik dvi paros- eina jie n…

 11.   Inga 2011-01-06 00:33:17

  Atnešė man reg.laišką, iteikė dukrai, kuriai 13 metų , ji už mane pasirašė už ką gavo velnių nuo manęs. Ar jie gali atiduoti nepilnamečiui laiškus ir leisti pasirašinėti už tėvus?????

 12.   dida 2011-01-18 20:07:26

  ne negalejo pasirasyti vaikas,ten zemiausio lygio istaiga.

 13.   ser200 2011-01-27 15:38:15

  http://www.teisesgidas.lt/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=1226&forum=3
  Čia rasite kam įdomu, kiek kainoja “MEDATOMAS” kurjerių paslaugu “teikimas” mokesčių mokėtojams.
  Man dar karta “pasitarnavo” šia tarnyba, mat antstoliai ja irgi pasirenka (kaip paaiškino - savo nuožiūra), tik dabar turiu liudininku, mat kiša tokia pat popieriuką (kaip ir jums)po durimis, ir dar ne po tomis, kuris nurodytas adrese.
  Tad aš pradėjau veiksmą, tik reikia daugiau tokiu būdu nukentėjusiu, manau taip yra pažeidžiamas musu visuomenes viešasis interesas, ir dar už musu pinigus… .
  Tam veiksmui pabaigti man reikia surinkti ko daugiau įrodimu, kas turi tokių faktu prašimas atsiuskit trumpa aprašimą ir koordinates kaip si jumis susisiekti. Siusti adresuelektrairsantechnika@gmail.com

 14.   galvijas 2011-01-28 01:15:57

  Dėl MEGATOMAS kaltės negavau Vilniaus 2 teismo ieškinio (niekur nebuvau išvykęs). Gyvenu daugiabutyje su kodine spyna. Į laiptinę boba eina tik jei kas nors įleidžia, atseit nežino kodo (kodas 5 metus nekeistas). “Pranešimą”, tiksliau šiukšlę, užkiša už durų (MEGATOMO prašysiu raštiškai patvirtinti, kad neįmeta į pašto dėžutę). “Paslaugūs” kaimynai pavagia užkištą popieriuką.
  Teismas viešai paskelbė spaudoje ir priėmė sprendimą už akių. Turėsiu papildomai 200 Lt sumokėti už skelbimus laikraščiuose ir t.t.

 15.   kurjeris 2011-02-04 13:44:58

  to galvijas 2011-01-28 01:15:57
  visu pirma ne “boba”, tamstos kulturos lygis 0…
  Antra- is kur kurjeris gali zinoti tavo spynos koda, jei niekada ten nebuvo. O jei ir buvo, tai ar gali prisiminti kokius 200-300 kodu? Siulyciau isidarbinti ir savaitele padirbeti kurjeriu…

 16.   Ugnė 2011-03-07 16:43:58

  Pamirsau usimoketi bauda uz greicio visijima - 100 Lt. Patikrinusi banko israsa, patebejau nuskaityta anstoliu suma - 400 Lt. Paskambinau, pasake, kad del baudos, pasitikrinau, taip, tikrai nesumokejau. Paklausiau, ar jie turi teise nustatyti pinigus be ispejimo. Atsakymas - Megatomas buvo nuejes du kartus, pasake, kad tokia negyvena. Kazi, kas galejo tai pasakyti - mano vyras, ar dar nekalbanti dukra.

 17.   Jolita 2011-05-25 17:17:12

  Man pirmą kartą laišką atnešė po 11 dienų kai teismo nutartį gali skųsti tik per 7 dienas.Tai ką tada daryti,pirma duoti į teismą kurjerius, po to skųsti nutartį? O šiandien vyko teismas, kuriame aš nedalyvavau, nes net tris kartus teisėja buvo išsiuntusi teismo šaukimą su atsakovo priešieškiniu ir visus tris kartus šaukimas grįžo atgal į teismą, nes pasirodo tokio adreso nėra.Tai kaip čia suprasti, pirmą kartą buvo, o paskui dingo adresas?

 18.   Lina 2011-06-13 14:58:12

  Tokį raštelį radau ir aš, dirbanti įmonėje. Kurjeris segebėjo atnešti laišką šeštadienį į įmonę, kuri, kaip ir daugelis dirba 5 darbo dienas po 8 val. Paskambinau nurodytu telefonu-pasirodo čia mano problema, nes kurjeris, jeigu ir malonėtų pristatyti laišką,turėtų tam laiko tik 18-19 val.
  Beja, to laiško aš ir negavau. Net nežinau iš kur ir ar svarbus.Jeigu čia anstolio koks baudos išieškojimas iš kokio nors vargšo darbuotojo (kaip kartais ir būna) tai gal tiesiog antstoliams tai patogu, nes jei baudos nesumoki laiku-moki dar ir nemažus delspinigius…..

 19.   Irina 2011-06-15 15:02:15

  Laba diena puikiai Jus suprantu pati esu pabuvojusi tokioje situacijoje! ,,Labai ten viskas laiku”
  Dabar kai reikia kurjerio paslaugų kreipiuosi į Nvk expres courier ten dirba nors ir jaunas kolektyvas, bet atsakingas ten gauni laišką pagal nurodytą datą o ne po 7 dienų. Pati siunčiau per juos siuntynį tai esu patenkinta pas juos pristatymas laiku.

 20.   Eilinis Antonas 2011-08-10 22:44:19

  kaimyne is kitos laiptines prisistaciusi moteris 21:30 atnese laiska adresuota mano broliui, nors jis siuoe namuose ir negyvena (kaip jiems nedaejo) o yra registruotas ir tvarkingai gyvena kitu adresu, laiska pristate kazkodel butent cia… idomiausia, kad laiskas pagal stampa turejo atkeliauti 8men 2diena, o ji atnese tik 8men 10d viena diena pries teisma 11d.

  dar kas idomu,kaip ji leido suprasti, kad informacija yra renakma apie zmogu is guglio,feisbuku ir pan. taip bandant uzparint artimuosius paimti laiska neva jie daug zino apie adresata… :D bukit budrus

 21.   elires 2012-02-29 14:02:15

  Sveiki. Uzjauciu visus, kurie nukentejot nuo kurjeriu. As, kiek susiduriau su jais, nieko blogo negaleciau pasakyt. Nesiginciju, kad kartais gal numoja ranka i kokybe. Bet, kai aplankai n k zmoniu, susiduri su beveik tiek pat problemu, tai kartais imi ir blefuot pradedi(kad nieko nebuvo, ne tas adresas ir pan.). Neteisinu ju, bet..Reziume:kantrybes visiem

 22.   Jxxx 2012-03-03 09:25:35

  Kurjeris (vyras) atnešė laišką iš antstolių kontoros, pasirašė žmoną, tačiau paliko svetimą laišką adresuotą ne man. Be komentarų…

 23.   re 2012-03-19 14:38:48

  Jus pirmiausia issiaiskinkit viska, o ne burbekit bereikalo apie stampus nieko nezinodami. Visu pirmas stampas buna dedamas kai laiska gauna pasto tarnyra. taciau kurjieris laiska gauna tik geriausiu atveju kita diena. tai jeigu 8d stampas, tai kurjieris tik 9 diena ji galejo greiciausiai gauti. O jeigu 8d butu penktadienis, tai tik 11d kurjieris gautu laiska i rankas ir nuo tos dienos jis turi 3 darbo dienos itekti laiska arba pranesima.

 24.   re 2012-03-19 14:40:33

  to jxxx: tai bekomentaru tavo zmona o ne kurjieris, jeigu pasirasineja nepaziurejusi kam laiskas skirtas. Juk kurjieris is jusu neprasys asmens dokumentu isitikinti kam iteikia. Blemba kaltina kurjieri, kad zmona pasirase ant ne jums skirto laisko, nors adresas speju jusu, ir tai paprasciausia pasto klaida, o jus neziurit ant ko pasirasot. Visai grazu ;)

 25.   dovile 2012-04-16 16:10:12

  JIE NENERANDA O TYNGI UZEITI PRO VARTUS PADUOTI LAISKA JEI MAN RYT NEPRISTATYS KREIPSIUOS I TEISMA

Palikti komentarą

Jūs turite būti