BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2010, Spalis

Kam skirta EMSI 25 litrų loterija ?

Smagu, kad vienas iš degalinių operatorių nusprendė paįvairinti gyvenimą  loterija - automobiliu Suzuki Alto ir kitais prizais ( kojinėm, virduliais, laikrodžiais ir pan.) Net nematant įmonės virtuvės galima spėti,kad ten pradėjo darbuotis marketingo specialistas. Su tuo jį ir sveikinu!!!

Tačiau matosi ir kiti dakykai,kad reklama ant pistoleto rankenos ir dar keletoje vietų ir yra visa matoma marketingo programa. O visa kita jau yra kliento problema, ne personalo.

Ir prasidėjus akcijai, ir einant į pabaigą degalinių darbuotojai nekreipia dėmesio kiek litrų degalų ar dujų klientas įsipylė ir kartu su čekiu NEATIDUODA loterijos anketos, nepasiūlopagalbos kaip užpildyti anketą, kuris skaičius yra čekio numeris. Galima prisiminti MAXIMA kasininkus, kurie yra “gyvi kalkuliatoriai” tiksliai suskaičiuojantys reikiamą lipdukų skaičių arba išduodantys reikiamą kiekį kamuoliukų… EMSI degalinių operatoriai/kasininkai yra “kietesni” ; jie nesivargina ir nenori vargintis, ne tik dėl to ,kad priminti klientams apie akciją , bet ir atiduoti priklausančių loterijos anketos lapų .

Stebint šią darbuotojų rezistenciją “padidintam darbo krūviui” susidaro vaizdas, kad galbūt vadovybė ir siekia, kad klientai PAMIRŠTŲ tuos 25 litrus kuro, juk tada jie atkris ir NEBEDALYVAUS loterijoje…

Loterijos dėžės neužantspauduotos, laisvai atidaromos. Jeigu bus norinčių, bet kas ir bet kada galės tuos loterijos lapus išmesti ir įdėti savo. Juk vairuotams juk irgi reikia KONKURUOTI, bus mažiau dalyvių, gal pasiseks SUZUKI ALTO laimėti?!

Pagal loterijos taisykles, loterija nėra audituojama, joks nepriklausomas (išorinis) auditorius NEPATVIRTINS,kad prizai NEATITEKO patiems darbuotojams ( kurie galbūt supildys anketas patys,panaudodami 25 l čekius, kurių išsiblaškę vairuotojai nepasiims).

Loterijos anketų popierius lyg specialiai atspauzdintas ant tokio popieriaus ant kurio ne bet koks rašiklis rašo. Gal maža bėda, jeigu neatsakysi į diskriminacinio pobūdžio loterijos klausimus anketoje  kokios lyties ir kokio amžiaus personalas turi dirbti degalinėje, bet bus blogai jeigu tavo tel. bus neįskaitomas kai bandys su tavim susisiekti dėl prizų,o gal net PRIZO. Gal čia ir yra tikslas?

Man kaip klientui ši EMSI lotrija parodė, kad EMSI operatorius nesiorientuoja į klientus ir aptarnavimą, net vienas iš anketos klausimų yra apie tai “ar sutiktumėte,kad EMSi taptų automatine degaline?” Jeigu visdėlto dauguma atsakys,kad taip- tai, bus suprantama, kad dabartinis degalinių kolektyvas tik laikinas, pereinant prie robotizacijos ir automatizacijos.  Bet jeigu visdėlto bus norima likti “gyviems”, o tokių ženklų irgi yra, nes atsirado vienas kitas sausainukas ir kava su EMSI logo, tai lozungų išvardintų  http://www.emsi.lt  tikrai neužteks. Paminėsiu keletą jų:

Žmogus. Mes dirbame Jums.

 Profesionalumas. Gerbiame savo klientų laiką ir lūkesčius bei siekiame maksimaliai juos patenkinti.

Kokybė. Dirbti tik gerai mums neužtenka. Mes stengiamės būti geriausi.

EMSI neišnaudojo akcijos progos parodyti naujiems klientams, kad tobulėja, vystosi  ir keičiasi. Patarimas artimiausiam laikmečiui būtų arba keisti marketinginę komunikacijos strategiją arba keisti degalinių personalą, kuris mano subjektyvia nuomone šiandien neatitinka minimalių reikalavimų.

Rodyk draugams

SEB pastangos likti BLOGIAUSIU BANKU (privatiems klientams)

Kad SEB’as yra neetiška įmonė savo klientų atžvilgiu supratau jau seniai, tačiau visgi jų  bukumas tęsiasi, ir kas įdomiausia, tas vis dar ir stebina ir erzina. Neseniai vėl įvyko maža istorija, kurią vertą papasakoti visuomenei, ypač besiruošiantiems tapti SEB klientais. Jei turi žinoti,kaip iš SEB bus sunku atgauti pinigus, jeigu vieną dieną jie dings iš jūsų miesto ar miestelio ( net neįskaičiuojant kelionės išlaidų iki “artimiausio” skyriaus).

Taigi viename miestelyje SEB’as nusprendė uždaryti savo skyrių. Informavo apie tai gyventojus, pakabindamas skelbimą ant durų. Aš deja, jau negyvendamas ten, to skelbimo deja NEMAČIAU. Tai yra svarbu, todėl kad aš padariau pavedimą mamai paskutinę mėnesio dieną nežinodamas, kad kitą dieną SEB’as lankytojams uždaro duris amžinam.

Sužinojęs,kad pinigai kabo sąskaitoje banke, kurio kortelės mama atsisakė, nes BANKAS ATSISAKĖ klientų ir nusprendė IŠEITI iš miestelio, pagalvojau ,kad nieko tokio, nes yra kiti bankai ir yra elektroninė bankininkystė. Deja, greitai supratau,kad klydau.

Nors pasibaigus galioti VISA ELECTRON kortelei, el.sąskaita liko galioti, deja pavedimų daryti jau nebuvo galima. Pranešimas skambėjo maždaug taip “neturite teisių šiai operacijai”.

Kai kreipiausi į SEB darbuotojus Sostinės skyriuje, JOGAILOS gatvėje, prašydamas vienai pervedimo operacijai suteikti “teises” , man klientų aptarnavimo skyriaus vadovė įrodė, kad “robotai, juos valdo , o ne jie robotus” ir jie nieko negali padaryti. 

Teko nusileisti SEB’o kompetencijai “klientų aptarnavimo lenktynėse”, nes pasiūlytas sprendimo kelias buvo atvykti į ARTIMIAUSIĄ banko skyrių.

Po keleto mėnesių tokia proga pasitaikė ir buvusi SEB klientė pabandė atsiimti pinigus iš sąskaitos DRUSKININKŲ SEB’e. Deja nuvykus ten su asmens dokumentu darbuotoja paprašė Electron kortelės, kurios galiojimas buvo pasibaigęs prieš kelis mėnesius, ir klientė jos su savimi neturėjo. Tačiau SEB tarnautoja PARODĖ savo ATKAKLUMĄ ir pareikalavo GRĄŽINTI NEGALIOJANČIĄ KORTELĘ. Tokio idiotiško reikalavimo aš savo praktikoje nesu girdėjęs… Bet turbūt SEB Druskininkai turi savo taisykles, juk nuo Vilniaus ir ofiso virš 100 km… Taigi po ilgų derybų SEB’as sutiko atiduoti pinigus tik pervezdamas juos į kito banko sąskaitą MĖNESIO BĖGYJE…

SEB DARO viską, kad buvę KLIENTAI jaustųsi kuo BLOGIAU ir turėtų KUO DAUGIAU nepatogumų. Ir kaip tada patikėti SEB angelo balsais raginančių atsidaryti sąskaitą, išsiimti kortelę ir likti SEB klientu… Tikslas aiškus:klientą “pasiimti”, o kai jis nebereiklaingas - padaryti viską maksimaliai blogai. Jei reikia grąžinti pinigus -tai jų negrąžinti, jei reikia atiduoti kasoje, tai paprašyti mirusių kortelių ir kitokių niekų … Aš suprantu, kad būna NEGATIVE scenario atsisveikinat su klientais, bet tą TURĖTŲ žinoti ir esami bei būsimi KLIENTAI.

Bejei gal tai ir yra priežastis kodėl SEB’as išeina iš miestų ir miestelių…

p.s. Siūlau Druskininkų SEB’a nominuoti kaip geriausią aptarnavimo skyrių Baltijos šalyse, o Sostinės skyrių reorganizuoti į savitarnos skyrių su robotais, nes “robotai valdo juos, ir jie nieko negali padaryti”

Rodyk draugams