BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2010, Birželis

Teismo (2) sugebėjimas didinti išlaidas (Ypač kurjeriams)

Taigi, gavęs teismo raštą, kad teismas nusprendė mano ieškinį grąžinti, bei įvertinęs MEGATOMAS kurjerio sugebėjimus mane surasti, nusprendžiau dokumentus atsiimti pats. Kadangi teismas dirba iki 17:00 http://vilniaus2.teismas.lt/ nulėkiau nurdytu adresu dar 16:45 Vieno langelio principas atrodė įspūdinagai, ypač 2 ar 3 laisvi priėmimo langeliai iš 10-15 nedirbančių. Svarbu kad nėra eilių. Taigi darbuotojos man ir sako, duokite, o aš deja sakau, ne tai Jūs man atiduokite. Iš mano klausimo reakcijos supratau,kad to seniai (arba niekada) nebuvo. Manęs paprašė parašyti prašyma. Parašiau. Slaukiau malonios šypsenos, bet ne dokumentų. Man paaiškino, kad dabar reiks palaukti, kol gausiu atsakymą. Ta prasme,kad palaukti 30 dienų kol grąžins… Visgi sulaukiau patarimo paskambinti teisėjai. Paskambinau 16:50. Atsiliepusi moteris prisistatė teisėjos padėjėja ir paaiškino “kad teisėja , jau išėjo”. Nors buvo dar tik 16:50. Nelabai supratau tokį paaiškinimą, bet kaip TEISĖJAMS tai turbūt normalu išeiti iš darbo nurodytam darbo laikui dar nepasibaigus. Bekalbant su padėjėja išgirdau versiją, kad man dokuemntai gali būti jau išsiųsti per kurjerį…

Tad šito dalyko aš tikrai nesuprantu. Kam kurjerį siūsti 2 kartus? PIRMĄ kartą, tam kad įteikti pranešimą, ANTRĄ kartą - kad ieškinį grąžinti ieškovui…

Kubiliau,ku ku, kur tu?

Kadangi dokumentų dar meatgavau, bus pratęsimas…

Rodyk draugams

TEISMO kurjeris MEGATOMAS UAB moka NERASTI

Kurjerių Megatomas UAB pastangomis buvau tapęs „nerandamu”. Teismas siuntė šaukimą, bet gerasis kurjeris manęs nesurado. Nusprendžiau šiuo klausimu pasidomėti detaliau.

Kurjerių tvirtinimu nebuvau surastas š.m. gegužės 12-24 d, nors mano žmona visada buvo namuose. Aš kaip Ieškovas nekantriai laukiau bet kokio pranešimo iš teismo nuo ieškinio pateikimo balandžio mėn. viduryje, deja tik šiandien t.y. birželio 8 d. 18,00 val grįžęs iš darbo netyčia pastebėjau už durų užkištą bevardį lapelį. Toli gražu šis lapelis nepanašus į kurjerių pranešimą ir kokiu pagrindu,jis kišamas už durų, kai mano pašto dėžutė yra tvarkinga ir rakinama. Ar kai vyksta Kurjerių konkursai Teismai nurodo, kad raštelis turi būti 4×8 cm dydžio, sulankstytas ir susuktas kaip 3 degtukai?

Kodėl šiame pranešime nėra nurodoma, kada buvo skambinama į duris, ieškant manęs? Kokiu pagrindu bus įrodyta, kad manęs nesurado? Pridedu nuotrauka, kaip atrodo “raštelis”. Kodėl nurodoma, kad prašoma paskambinti nuo 7,00 iki 8,30 , jeigu aš parašiau žinutę 18,03 ir kurjerė 20,00 atnešė pranešimą? Pastaba laiškai pas mus saugomi dvi paras. Nuo kada, nuo kurios datos? Kodėl nenurodoma data? Nejau kurjerių konkurse nenurodomos sąlygos,kaip turi atrodyti Kurjerio pranešimas ir jo dydis? Aš dar tiek dar matau, bet ką daryti vyresniems žmonėms, ypač jeigu sugalvotų pranešimą spausdinti dar ant mažesnio formato popieriaus. Tik dėl to ,kad esu žingeidus ir smalsus, bei pastebėjau kad kažkas iškrito susiradau “KURJERIO PRANEŠIMĄ” bet tai galima buvo palaikyti šiukšle vaikų užkištą už durų …

Dar norėčiau sužinoti kokie yra keliami reikalavimai kurjerių greičiui? Ar nėra tokių reikalavimų? Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nutartis datuojama Birželio 1 d. Pasiuntinių paštas fiksuoja Birželio 3 dieną. O aš gaunu siuntą Birželio 8 dieną 20,00 val. Teismo nutartyje rašoma, kad “nutartis,per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą perduodant per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą”. Taigi man nutarimas pristatomas per 7 dienas, dienos pabaigoje man nepaliekant jokių galimybių apskųsti nutartį… Ar teismo kurjerių konkurse taip pat yra nurodomas pranešimus gabenti kuo lėčiau? O gal teismai startegiškai naudojasi neįgalių kurjerių paslaugomis tam,kad tesimo pranešimai niekada nepasiektų intersantų arba pasiektų juos specialiai per vėlai,kad ieškovai nusispjovę nebesikreiptų į teimą ir nebeieškotų teisybės, nes valdžia (tame tarpe teismai) nesuinteresuoti teisybės paiešką?

Suprantama, kodėl tokie “kurjeriai” kaip Megatomas laimi konkursus, todėl dirba pagal kitus standartus, aš pasakyčiau visai be standartų, taisyklių ir procedūrų.

Netyčia radau teismų tarybos 2005 m. Rugsėjo 9 d. Nutarimu nr. 13 p-380 sudarytos darbo grupės  „dėl teismo šaukimų ir kitų procesinių dokumentų įteikimo tvarkos tobulinimo” išvadas 2006 m. Rugsėjo 4 d. Vilnius. Sunku pasakyti ar daugiau teismai nenagrinėjo kurjerių darbo efektyvumo ar daugiau tokios mežiagos neteikė visuomenei. Tačiau vadinamam tyrime radau akivaizdžių ir absurdiškų klaidų. Pvz. ” Kaip jau buvo minėta, darbo grupė, rinkdama medžiagą, išplatino klausimynus visiems Lietuvos teismams bei pašto paslaugas teikiančioms įmonėms, siekdama sužinoti bei įvertinti, kokių pašto paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis naudojasi teismai, kiek sumoka už pašto paslaugas, kaip vertina pašto paslaugas teikiančių įmonių paslaugų kokybę, koks, teismų nuomone, atskirų tiekėjų paslaugų kokybės vertinimas bei surinkta kita darbo grupę dominanti informacija.”  

Tai reiškia, kad apklausti buvo siuntėjai ir siuntų tarnybos, tačiau GAVĖJŲ (tokių kaip) deja nei tada 2005, nei dabar 2010 niekas neklausia, ar mes patenkinti tokiu darbu. Tad naudodamasis informacinės visuomenės suteiktom galimybėm pareiškiu, kad toks kurjerių darbas NETENKINA. Teismai vykdantys konkursus švaisto valstybės lėšas pasirinkdami abejotinos ( ir kas svarbiausia niekada netikrintos) reputacijos kontorėlėmis.

Tad juokingai atrodo, tie grąžūs Užsakovų vertinimai ir kaip pačios paslaugas teikainčios kompanijos vertina save… Turbūt Rinkodara arba Marketingas arba galų gale vieši pirkimai ir paslaugų kontrolė dar 100 metų nebus naudojami teismuose. Ir kaip pagalvoji iš tiesų kam to reikia? Juk visuomenė vistiek nepasitiki Teismais, tai kam tai visiuomenei tuos pranešimus siųsti, apsieisite ir be jų …

Liūdna. Šiandien ir aš įstojau į “nepasitikinčių teismais” būrį, nors mano ieškinys dar nepasiekė teismo. Kaip matau niekam iš teismo ir valdžios tai jau irgi nebeįdomu.

p.s. deja jokių foto negaliu įdėti, nes šis Blogas.lt net ir sumokėjus 5/LT mėnesio mokestį SMS’u siūlė dar kartą susimokėti. Na man šiandien užteko ir kurjerių siurprizų, Blogas.lt su neveikiančia sistema tegul palaukia.

p.s.II o6.10 naujas BLOGAS.LT planas jau veikia, foto pridėtos.

Rodyk draugams