BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Gruodis

Omnitelio “išrinktųjų” plano įjungimas

Neseniai tapau Omintel vartotoju ir supratau kas tai per kontora. 

1) Žinant LABAS, pasibaisėjau pamatęs EXTRA ID, (tiksliau nieko nepamatęs) savitarnoje. Turiu omeny pokalbių išklotines. Jų nėra. Jos mistiškai sugeneruojamos mėnesio 1 ir 16 dieną ir už tam tikrą mėnesį leidžiama nusikopijuoti. Nusikopijavus, originalus išklotinės failas neišlieka.

Pabandžiau parsisiųsti išklotinę.  Bet deja, deja … Vaizdelis buvo toks. Ir jokios išklotinės aš nepamačiau.

 

Tačiau sąskaitą už negautą išklotinę gavau.

2) Galima būtų nekreipti į tą LITĄ dėmėsio, bet akis bado dar keletą Omnitelio absurdų.

Nors tapęs Omnitelio abonento šio fakto nesureikšminau, tačiau iš viceprezidento asmeninio laiško supratau,kad kompanija džiaugiasi.

Be visa ko, laiške p. Štaras man taip pat siūlė pasinaudoti “IŠRINKTŲJŲ” paslauga.

Žinoma, skubiai įsijungiau SAVITARNĄ ir turėjau nusivilti:

Taip pat prisiminiau, kad ir pasirašant abonentinę sutartį, Omintelio mergina sakė, ta patį ką ir parodė savitarna. Pono Štaro vietoje aš pasidomėčiau kur naudojamas jo parašas ir ar informacija yra teisinga.

3) Ir dar trečias momentas. Paimkime tokį pavyzdį. Parduotuvėje prie kasos iš krepšelio jūs pamiršote išimti visas prekes ir sumokėjote tik už tas, kurias iškėlėte ant konvejerio. Apsauginis tai pastebėjo, jus nutvėrė ir aišku Jūs tapote Vagis. Kad kažko nepastebėjote, niekam neįdomu, vogėte!!!!

Vienas EXTRA ID vartotojas panoro prisijungti IŠRINKTŲJŲ paslaugą.

Viską atrodo padarė, kaip buvo prašoma. Tik deja po savaitės paaiškėjo,kad sąskaita skambinant tik “Išrinktiesiems” tuščia. Keliasdešimt litų papildymas išgaravo greičiau kaip per savaitę.

Pradėjus aiškintis paaiškėjo,kad vartotojas PAMIRŠO pasikeiti Omnitel Extra planą į PRAKTIŠKAS… Tačiau, nepasiant to sistema leido keisti ilgus numerius į trumpus ir “sėkmingą paslaugos užsakymą” patvirtino SMS žinutė. Omniteliui apsimoka, kad vartotojai perjungdami vieną planą į kitą “pamirštų” atlikti kokį papildomą veiksmą, nes apie tai,kad klientas suklydo, sumaišė ar kažką pamiršo sistema neinformuoja. O kam to reikia, tegul klientas už tai SUMOKA.

Šiaip visos papildomos paslaugos užsakomos trumpais numeriais puikiai veikia. Už parkingą mokant SMS, įvedus neteisingą trukmę, ženklą iškarto gauni pranešimą, kad kažkas negerai. O vat keičiant Omnio planus, apie tai kad kažkas negerai, deja sužinai tik iš tuščios sąskaitos. Apmaudu.

Rodyk draugams