BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Rugsėjis

Kodėl nepirkau KILOBAITAS?

Šiais įdomiais, recesijos laikais, kai bankrutuoja BMS-Megapolis, ICG ir kiti elektronika prekiaujantys tinklai buvo malonu savaitgalį sulaukti priešingo veiksmo. Mano pašto dėžutę pasiekė KILOBAITAS laikraštukas.

Žvilgterėjau į man pirma karta girdimą pavadinimo saitą - kaip ir ok.

Neilgai paieškojęs radau ko man reikėjo. Googl’inimas tik patvirtino, kad čia tikrai pigiausia kaina Lietuvoje. Ir ryžausi užsisakyti preke internetu savaitgalį. Pirmadienį ryte net sulaukiau (pažadėto e-maile) malonaus skambučio, kur buvau įtikintas imti kitą, geresnį modelį. Nesiginčijau, sutikau.

Kitą dieną, ryžausi nuvykti į vietą ir nusipirkti planuotą daiktą. Beje vieta - labai nepatogi važiuojant automobiliu. Parkingas mokamas ir už gerų 400 m nuo parduotuvės, bet velniai nematė, no problem!

Atsidūriau parduotuvėje per pietus. Parduotuvėje sėdėjo pardavėjas ir moteris kalbėdami - rašydami kažkokius popierius. Supratau ,kad reiks palaukti tad slampinėjau žvalgydamasis į lentynas. Bet žmogus (spėju,kad tai buvo p. Vadimas - gal net padalinio vadovas? štai dėl ko reikia kad darbuotojai nešiotų korteles su vardais, nes kitaip,kai jie dažniausiai nenori prisistatyti taip ir lieka “nežinomais herojais” - o juk būtų prasminga įsiamžinti tokius atvejus CV), nekantriai užklausė “ko norėtumėte?” Paaiškinau kad su Pavelu susirašėme ir kalbėjome dėl tam tikros prekės. Deja pardavėjas buvo griežtas : NIEKO NEŽINAU! PAVELO NĖRA.  Nors neketinau pirkti kosminės technologijos, bet supratau, kad PARDAVĖJAS niekaip nenorėjo gilintis į “Pavelo biznį” ir panaudojo efektyvią “emocinio pardavimo” priemonę aptarnaujant 2 pirkėjus iš karto, nors aš neprašiau,kad būčiau aptarnaujamas nebaigus bendrauti su prieš mane esančia pirkėja. Nelaukęs tokio radikalaus negatyvizmo aš pasitikslinau - gal man išeiti? Vaikino atsakymas buvo liberalus : noro bendraut su kandidatu į pirkėjus nebuvo. Pagalvojau, kad po reklaminio lankstinuko išplatinimo pirkėjų buvo tiek daug, kad greičiausiai KILOBAITO personalas buvo nuvargintas ir kiekvienas įeinantis pro duris buvo vertinamas kaip galvos skausmas,o ne litus nešantis pirkėjas. Išvydus vaikino norą nepardavinėti derybos tapo sunkios ir aš žinoma negalėjau atsakyti į tokius argumentus, “ar esate pirkęs KILOBAITAS, Jūs nežinote? , Jūs pirma kartą! ir t.t.”, iš ko turėjau suprasti,kad turiu greitai išmokti KILOBAITAS “pirkėjų elgesio taisykles”,kad tik PARDAVĖJAS nesusierzintų…

Visgi, netyčia lentynoje suradus mano išsvajotą prekę, prasidėjo nauji barjerai - pajungti ir išbandyti ar veikia pardavėjas atsisakė, pasakęs,kad neturi “techninių galimybių”. Teko imtis “prievartos” ir priminti elektroninių prekių pardavimo pagrindus. Pardavėjas padarė didelę nuolaidą ”jeigu prekė neveiks ŠIANDIEN vakare galėčiau pakeisti” ( ar www.inspekcja.lt nenorėtų patikrinti šio “genijaus” man pirmą kart girdėtų prekių pardavimo standartų?)  Man šis variantas netiko, nes iki 19:00 negalėjau išbandyti prekės namuose ir ją grąžinti…  Kitas variantas buvo “paleisti testą 4 valandom ir po to užeiti”. Kaip keista: ar čia grįžo atmintis ar techninės galimybės “atsirado”?

Visgi derybos krypo į niekur. Aš norėjau pirkti, pardavėjas - nenorėjo. Pasisveikinimu sukėlęs neigiamas emocijas - “nieko nežinau” , “ponas, jūs pats viskuo nepatenkintas” vaikinas neturėjo tikslo kažką parduoti. Įvertinęs visas savo pastangas surasti su PARDAVĖJU bendrų taškų, nes jo noras neparduoti buvo didesnis, negu mano noras pirkti, ryžausi PIRKTI (!!!!!!) ir ištiesiau banko kortelę. Ir čia išgirdau FINALINĮ verdiktą - “kortelių neaptarnaujame”. Beje www psl apie tai, kokią valiutą priima, ko nepriima, kokiom kortelėm apmokėjimų priima/nepriima - WWW.KILOBAITAS.LT  neinformuoja.  Pasiūlymo kur galėčiau rasti artimiausią bankomatą taip pat nesulaukiau, tad praleidęs apie 20 nerezultatyvių minučių, pirkėjai -moteriai juokiantis mano išėjau lauk… Jaučiausi kaip Lieuvos krepšinio rinktinė po Europos čempionato.

Teorija nagrinėjanti specializuotų (mažų) parduotuvių privalumus prieš tinklus nurodo, kad tai geresnis aptarnavimas, lankstesnės pirkimo sąlygos, didesnis konfortas, konsultacijos pirkėjui… Deja, deja, turiu konstatuoti, kad tik ne Lietuvoje,nes KILOBAITAS kitoks. Gal ši kompanija išnaudodama BMS Megapolio ir panašių įmonių griūtimi perima rinką? Ir tai daro ne savo mažos, lanksčios įmonės efektyvumo dėka, bet bankrutuojančių įmonių sąskaita? Liūdna,kad smulkus verslas nesinaudoja proga ir nepasiima pirkėjų. Aš atėjau, bet pasirodo manęs nereikėjo.

Įtariu, kad pirmą kart (bent jau anksčiau nesu matęs šios rekamos) išplatinus lankstinuką, personalas buvo neįgalus aptarnauti per didelio pirkėjų srauto ir nuo šeštadienio iki antradienio taip pavargo,kad nebegalėjo bendrauti su norinčiais pirkti. Nes net 2 pirkėjai vienu metu buvo kritinis taškas… Kita vertus, Pardavėjo rinkos sąlygomis pirkėjas privalo klūpėti ant žemės ir mesltis, kad gautų tai ko nori. Tikrai taip nedarysiu, užsisakiau daiktą 3 litais brangiau kitoje vietoje. Deja tenka investuoti į Pardavėjų mokymus, perkant prekes alternatyviuose šaltiniuose :)

Galbūt, aprašęs šią istoriją reprezentuočiau tik savo patyrimą, deja netyčią pakalbėjęs su bendradarbiu nustebau,kad jis taip pat buvo Švitrigailos g.5 Kilobaito parduotuvėje, bet irgi nieko negalėjo nusipirkti , nes prekių reklamuotų lankstinuke ten nebuvo… Nemokmas patarimas - kita kart leidžiant laikraštuką, aprašykite kad pirkėjai prieš važiuodami pas jus PASKAMBINTŲ arba parašytų el.laišką arba pa-SKYPINTŲ patikslindami ar konkrečią prekę turite ar kada turėsite?

Tegul į klausimą, kam reklamuoti savo įmonę ir kviesti pirkėjus, jeigu pardavėjai įtikina pirkėjus nepirkti, atsako įmonės savininkas. Aš jo vietoje su nepraustaburniu “specialistu” iš Švitrigailos gatvės atsisveikinčiau nedelsiant. Bet tikėtina, kad arogantiškasis pardavėjas yra savininko sūnus, sūnėnas, giminė etc, tad šeimos interesai (pagal tradicinio Lietuviško verslo supratimą) yra svarbiau nei pirkėjų lūkesčiai.

Tad pabaigai perfrazuočiau TURBOREANIMACIJOS dainą “NEPIRK , NEPIRK, NEPIRK, NEEEEEEEEEEEEEEEEPIRK” KILOBAITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rodyk draugams