BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Liepa

frype.lt - kam jie skirti?

Susidūriau su problema pabandęs registruotis www.frype.lt 

mano sukurtas TRIBUTE to varenarock buvo ištrintas be jokio perspėjimo.

Apie 2 savaites kabojo perspėjimas, kad “jūsų sąskaita tikrinama”.

 Teko rašyti keletą paraginimų - priminimų:

Ir atrodo buvo keletas tikrinimų - bet finale Liepos 29 dieną  - sąskaitos frype.lt/varenarock neberadau.

Minimalaus atsakymo iš saito administratorių irgi negavau. “Socialinis tinklas”.

Ko pasekoje susinervinau, nes įkelta muzika, biografija, foto ir pan. reikalavo, laiko ir pastangų, deja visas darbas nuėjo per niek, sąskaita buvo panaikinta. Ištrinta. be jokio perspėjimo, be jokio įspėjimo.

Gavau tokį draugo neoficialų paaiškinimą (nes oficialus adminas nieko NEATSAKĖ):

 

Deja , nelabai aišku kur yra problema, jeigu aš pats esu visų išvardintų grupių “prodiuseris”. Nelabai suprantu kur saito valdytojai įžvelgė problemą.

Dar kartą pakartoju: išvardintos saite grupės buvo mano kuriamos, adiministruojamos etc. Todėl nesuprantu, kokiu pagrindu suformuotas KALTINIMAS:

“jei tu kalbi apie muzikiniu svetainiu kurima, tai taisykles tokios:

Muzikos svetainė -

# Šis skyrelis NĖRA skirtas fanams, norintiems sukurti savo mėgstamų atlikėjų muzikinius profilius.

# Muzikos svetainę gali sukurti TIK pats atlikėjas, autorius, prodiuseris arba vadybininkas.

# Muzikos svetainė turės atskirą internetinį adresą ir bus prieinama visiems, net ir neregistruotiems frype vartotojams.

Draudžiama įkelti medžiagą, kuri:

# yra saugoma autorinių/atlikėjo/leidybinių teisių, jei neturite specialaus leidimo,

# skatina rasinę, tautinę ar kitokią neapykantą bei smurtą,

# pažeidžia frype.lt Naudojimosi taisykles ar LR įstatymus.

Visa atsakomybė už įkeltą medžiagą tenka ją įkėlusiam asmeniui!”.

“Šis skyrelis NĖRA skirtas fanams, norintiems sukurti savo mėgstamų atlikėjų muzikinius profilius.” - nesu fanas - esu vadybininkas ir muzikantas.

“Muzikos svetainę gali sukurti TIK pats atlikėjas, autorius, prodiuseris arba vadybininkas” - aš esu atlikėjas ir vadybinikas.

Lieka neaiškus :”Draudžiama įkelti medžiagą, kuri:

# yra saugoma autorinių/atlikėjo/leidybinių teisių, jei neturite specialaus leidimo,

# skatina rasinę, tautinę ar kitokią neapykantą bei smurtą,

# pažeidžia frype.lt Naudojimosi taisykles ar LR įstatymus.”

Aš esu atlikėjas -bet “mane” saugo “leidybinių teisių specialus leidimas”? Labai įdomu koks? Norėčiau pamatyti šio dokumento kopiją?

Visa ši istorija dar kartą įrodo,kad Lietuvoje egzistuoja svetainės kviečiančios kurti savo profilius, bet iki galo neapibrėžiančios savo reikalvimų ir specifikos. Skaičiau daug kartų taisykles ir reikalavimus, bet neradau,kad būtų reikalavimas “negalima keliu grupiu suplakti i viena vieta, reikia kiekvienos grupes svetaines sukurti atskirai ir viskas“.

Todėl FRYPE.LT/varenarock profilio ištrynimą laikau kaip asmens teisių suvaržymą ir kviečiu teisininkus man pagelbėti kovoje su šia neteisybe. Suprantu,kad frype.lt orientuojasi į MASS kultūrą, tokią,kaip MAMONTOVAS etc ir pan. bet tai kas jiems yra nepriimtina, turėtų būti apibrėžta taisyklėse. Reikėtų taip ir apsibrėžti ,kad “subkultūros/alternative” stiliaus muzika nėra pageidaujama.

Aš sutinku,kad mano paskelbtame istoriniame muzikos archyve galėjo nuskambėti, “įžeidžiarntys” tonai, bet pašalinus šiuos kūrinius ( su kuo aš sutinku ir palaikau veksmą) būtų galima buvę palikti, esamą profilį.

Deja isštrinta visa muzikinė sąskaita. Tokiu būdu turiu informuoti bendruomenę, kad būtų atsargi ir apgalvotų ar verta kūrinius skelbti FRYPE.LT jei bet kada gali būti įštrinti ir izoliuoti. O patikrinimas trunka apie 2 savaites. Beje , pats siūliau savo pagalbą, pagelbėti tikrinant sąskaitą, bet jokių ųžklausimų  negavau. Kuo remiantis informacija buvo “patikrinta” man taip pat neaišku. Tai irgi nebuvo komunikuota. Kadangi dabartinė visuomenė yra “informacinė” privalau apie šį atvejį informuoti bendruomenę, kuri galbūt planavo įkelti savo duomenis, archyvą` į frype.lt  Nebūtų didelės nuoskaudos, jeigu portalo adminai būtų minimaliai informavę apie savo sprendimus, deja, to nebuvo.

Nieko tokio, yra myspace.com ir panašiai. Informacija bus paskelbta, tik tenka apgailestauti kad Lietuvoje “socialialiniai tinklai” nesugeba savęs pozicionuoti, o apie minimalią informaciją-komunikaciją geriau iš vis patylėti…

 

p.s. portalas nesiųlo kaip atšaukti draugams išsiųstus pakvietimus prisijungti prie Frype.lt, nes jeigu muzikinis profilis panaikinamas, reiktų suteikti draugams išssiųsti pakartotiną žinutę “mano muzikinė sąskaita buvo panaikinta, todėl NEBESIREGISTRUOK FRYPE.LT, nes neišvysi to, dėl ko tave kviečiau…

Rodyk draugams