BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Birželis

Clawfingers in Be2Gether 2009

Šeštadienis, birželio 13 d, Norveliškės, B2G stadione neatrodė panašus į būsimą Clawfingers‘ų pasirodymą. Žadėtas lietingas oras atbaidė nuo minties nakvoti, bet deja saulėtas vakaras visai pakiliai nuteikė laukti 23:00 val. Baltarusiškais numeriais pasipuošęs auto mus pralenkė pamiksėdamas ir demonstruodamas lietuvišką vėliavėlę užkištą uz stiklo.

 

Šalčininkų Maxima neatrodė įtakota pakeleivių į B2G norų ir apšilimui alaus įsikraunam žinodami org-taisykles draudžiančias įsinešti lietsargius, nekalbant apie gėrimus. 20 LT kainavusioje stovėjimo aikštelėje apšilinėjame 20:00 val ir stebimės, kad kas 5 min pirmyn -atgal kursuoja policijos džipai ir „šūdvežiai”. Ir apšvietimas kažkokiom keistom „kvarcinėm” lempom jau irgi veikia, nors iki saulėtekio dar mažiausiai 2 val. Tad jei elektros per daug, koncertas neturėtų nutrūkti pagalvojom.

 Šiek tiek abejojau dėl draudimo įsinešti „profesionalią foto techniką”. Mintyse prie vartų jau bandžiau dėliotis tekstą diskusijai, bet juodaaprangis tik žvilgterėjo į krepsį ir šypsodamasis paaiškino,kad ieško tik ginklų.

Jau einant link zonos, šalia esančiame palapinių miestelyje matėme labai daug tikrų baltarusiškų vėliavų. Na, o priėjus prie scenos pasijutau kaip Turkijoje ( nes ten jie irgi labai daug naudoja savo vėliavų), tik šiuo atveju tai buvo baltai-raudonos gūdų vėliavos. Minia prie scenos irgi buvo nemaža, nes grojo Liapis Trubeckoj. Nežinau jų gerai, bet atrodė kad nuotaika gera ir grojasi energingai. Tarp gabalų vokalas ar vokalai pasakydavo „diakui”, bet pagrindinės mintys buvo išsakomos eilėmis. Hm… originalu. Kažkaip pasigedau baltarusiško žodžio ir tuo pat metu -prašom - užgrojo gabalą kaimynų kalba. Matant tiek opozicinių Lukašenkai vėliavų, sunku buvo patikėti,kad iš scenos nenuskambėjo nė vienas atviras, tiesus raginimas kelti kaimynų šalyje revoliuciją. Kiek skelbta anksčiau renginiuose knibždėjo abiejų „draugiškų” šaliu žvalgyba ir šnipai , gal dėl to? O gal visa revoliuciją reikia išsišifruoti dainų tekstuose?

 Visgi koncentracija baltarusiškos bendruomenės buvo nemaža, auto parkinge, vėliavos rankose, „ruska” kalba.

 

 Lepis Trubeckoj savo pasirodymą, baigia ir atsidaro Pilies scena su Polarkreis 18 - man smarkiai nežinomas ir sterilumu išsiskiriantis kolektyvas. Dance rokas ar pan? Sorry, bet nežiūriu MTV tiek daug, kad žinočiau tą kaip supratau, šlagerį ALAIS ALAIS…(ar pan?)

Šiaip pirma kartą gyvenime mačiau gruoę, kai vokalistui pabaigoje pasakius “Thank you people” - visa minia pasissuko ir pradėjo eiti tolyn nuo scenos. Tikrai įdomūs bičai, kuriems nereikia biso…  Labai gražiai tai atrodė iš šalies, man net pasirodė, kad jų vokalas išsigando,kad neteks bisuoti. Koks 30% žmonių visgi liko ;)

 

Šiek tiek tiek dėmėsio galima buvo  skirti B2G stadionui ir palapinėms aplink. HotDog, Cocacola, Švyturys, Kepsnių ambasadoriai, kiniečių virtuvė, Rastamanų palapinė, kislotnikų zonos, didelių muilo burbulų pūtikai, krišnaistai su paplotėliais, keistų daiktų palapinė su rankinukais iš vinilo plokštelių ir foto-juostelių, TEO ekranas ir Carlsberg 5 m dydžio butelys, žiguliukas neaišku kur paruoštas skristi ar plaukti ir dar kiti keistidalykėliai.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bet mintys vis labiau koncentruojasi į ruošiamą Clawfinger sceną, tiksliau - įgarsinimą. Kai nuo pulto pamačiau ateinantį ir perlipantį užtvaras Zak‘ą; supratau,kad nepasiėmiau CD parašui ir nėra kaip jo užkalbinti… :)

 

 

 

 

 

 

 

 

O jis su savo keistu aparačiuku vaikščiojo pirmyn atgal ir kojomis tikrino scenos kolonėlių pasiruošimą atlaikyti jo svorį ir judesius. Ir kiti scenoje pasirodę vyruką pasirodė matyti iš www.clawfinger.net galerijų.

 Atėjus 23:00 val tikras fanas (maskuotės kostiumu) ar fanai neįštvėrė ir šaukė: Clawfinger, Clawfinger, Clafinger, bet prieš pasirodant scenoje užgrojo kokia tai švedų folk dainušką kurioje buvo ir žodžiai Clawfinger. Po kelių minučių dunda ritmo mašiną ir scenoje pasirodo muzikantai. Beje metalgalvių bendruomenės čia nepastebėjau. Gal buvo jau šaltoka ir T-shirt maikonus teko slėpti giliau, bet auditorija buvo susirinkusi nenusakoma, kas iš mokyklos paskutinio, skambučio, kas iš kislotnikų palapinės, kas iš viso po Liapis Trubeckoj atsigavęs…  :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neužfiksavau pirmojo gabalo pavadinimo ir albumo tikrai neatsekčiau, bet antrasis buvo tikrai PRISONERS - we are of prisoners, of a system we create!!!!!!!!!!!

Super, nerealiai geras garsas, energija ir piktas po sceną besiblaškantis ZAK‘as. Nulenkęs galvą dažnai lingavo į šalis tarsi mintyse sakydamas „ei bl.., nežinote gabalo žodžių”, o gal visgi lyriksai yra tokie, kad neįmanoma neatrodyti piktam. Komentarai tarp gabalų pražioje buto tokie ,kad „ hope we are the first and the last time in Lithuania”. Viso konco metu vokalas gėrė tik vandenį, tad nepanašu ,kad tai būtų Bloadhound Gang tipo provokacijos.

 Nesu tikras, bet LIFE WILL KILL YOU viduryje pabaigoje, liko tik ritmas ir Zakas paprašė visų įsijausti, „įsivaizduokite,kad esate Queen koncerte, o aš mercuris ir dainuojam visi radio gaga, radio ga-ga…”. Let‘s play fucking rockenroll game… Atrodė tikrai juokingai kai gitaristas Bard‘as į ta pačią melodiją striksėjo kaip „eisidisas”… We want your hands in the air - paaiškino vakaro dirigentas.

Iš tiesų klausant gabalą ankčiau man visai neatrodė,kad tai yra WE WILL ROCK YOU parodija.

 

 

 

 

 

 

Na linksmų momentų netrūko visą laiką. Klavišistas buvo paruošęs visą puokštę fonogramų, kurios vėliau būdavo  pakomentuojamos ir pan. Pvz (nežinau kas ten iš pop pasaulio verkiančiu dainuoja tokį „your beautifull, your beautifull…”), kas nedelsiant buvo nebylia kalba atvaizduota masturbaciniais gestais :)

 3-io ar 5-o gabalo viduryje Zakas atliko įspūdingą Slamdance, nes padarė tai taip staigiai,kad abejoju ar kas būtų norėję ir spėję išssiskirstyti. Tas buvo pakomentuota „sory guys, you got my ass on your face” J. Vėliau jis bandė lipti scenos armatūromis į viršų, bet neilgai palipo ir fiksuotame aukštyje išbuvo visą gabalą, kokius 2-3 m virš scenos. Buvo raginimų Jump, bet jis sakė I am not stupid.

 

Gal man labiausia patinkantis albumas yra Clawfinger, bet buvo įspūdis, kad daug gabalų buvo būtent iš jo Bigger, The Best - better then a rest - sugrotas kaip paskutinis, bet iškvisti bisui dar grojo True. Buvo ir NIGGER ir kiti gerai girdėti hitai. Kaip pakomentavo Zakas “In 1993 when we were young and sexy”.

 

 

Klavišistas tikrai įrodė,kad yra pasiruošęs visiems gyvenimo atvejams. Vienu metu publika sutriko, nes su visu tikslumu prasidėjo klavišų partija iš Europe „The final countdown”, kuri buvo užbaigta klaikiu kaimo bernų(piemenų) švilpynių fonu. Zak‘as davė patarimą,kad jeigu kada kursite grupę, niekada neimkitę klavišisų, nes jie viską sugadina… :0

 

Clawfinger trumpai ir griežtai pristatė savo politinę programą: Fuck polititians, fuck rasism, fuck religian fanatics. Beje , pagalvojau ar šiek tiek toliau stovėjusios krišnaistų bendrijos palapinės girdėjo palinkėjimus? :)

 

 

 

 

 We are all herous, we are all zerous!

 Andre - bosistas vienintelis, kuris užtikrintai „kalė į klyną”, savo “volosatą” galvą purtė labiau už basūrą. Ir kaip tikras bosistas pademonstravo,kad jie - BOSISTAI- grupėse buna kiečiausi.

Jis užsiropštė ant konstrukcijos rėmo krašto kokius 5-6 m, na bent 2 kart aukščiau nei Zakas ir šoko žemyn! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Įspūdingas vaizdelis… Gal kada video įkrausiu ir į ”youtubą”.

Prieš grojant paskutinį gabalą Zakas nebuvo toks kategoriškas ir padėkojęs už gerą experiancą pasakė,kad gal būtų visai nieko dar kartą čia grįžti. O paskutinis buvo „Do What I Say”. Deja gabalas buvo „papuoštas” organizatorių saliutais šalia scenos, kurie turbūt buvo paleisti nelaukiant pasirodymo pabaigos.  Saliutai gal ir nieko vaizdelis, bet man tai niekaip neįsipaišė į pasirodymo pabaigą. Gabalo pabaigoje fonograminis berniuko balsas buvo kartojamas publikai sudainuoti choru, bet garso režisieriui įsitikinus, kad teksto niekas nežino, buvo drastiškai išjungtas. Negrįžtamai.

 

Fuck off, get your beer, start your party!!!

 

 

 

 

 

 

 

P.S.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodyk draugams