BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Kovas

Kaip Metų bendruomeniškiausia įmonė TEO įveda 18LT

Velniškai nusistebėjau pamatęs, jog TEO pasiskelbė 2008 Metų bendruomeniškiausia įmone.


Susidomėjimas mane nuvedė į www.undp.lt kur ir suradau šio titulo iššifravimą.Metų bendruomeniškiausia įmonė. Šioje nominacijoje apdovanojamos įmonės, (1) kurios labiausiai prisidėjo prie partnerystės su bendruomene ir visuomeninėmis organizacijomis kūrimo. Tačiau įvertinama ne tiek filantropinė įmonių veikla, kiek jų (2) dialogas su vietos bendruomenėmis/NVO priimant verslo sprendimus; rizikų ir galimybių versle identifikavimas pasitelkiant vietines bendruomenes ir NVO; ilgalaikės partnerystės su NVO socialinių problemų sprendimo srityje; atsakingo vartotojo ugdymo programos; atsakingo investavimo taisyklių taikymas; mentorystės programos mažoms ir vidutinėms įmonėms, jaunimui; (3) įmonių indėlis mažinant skurdą, (4) investicijos vietos bendruomenės gerbūvio gerinimui; dalyvavimas tokiose diskusijose, kaip klimato atšilimas, lyčių lygybė, (5)sąžininga prekyba, darnus vystymasis; pažeidžiamų visuomenės grupių integravimas į darbo santykius ir pan.


Deja, déjà. Visi garbūs ponai iš komisijos (Pirmininkas – Rimantas Kairelis, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės sekretorius, Nariai: Algimantas Akstinas, Tarptautinių prekybos rūmų vadovas, Audronė Alijošiūtė, Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro direktorė, Rolandas Barysas, “Verslo žinių” vyr. Redaktorius, Ramūnas Darulis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktoriaus pavaduotojas, Genovaitė Geleževičienė, Ūkio ministerija, analizės ir prognozių skyriaus vedėja, Gražina Gruzdienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė, Boguslavas Gruževskis, Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius, Ramune Guobaite-Kirsliene, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Darbo santykių ir apmokėjimo skyriaus vedėjo pavaduotoja,Lyra Jakulevičienė, Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje biuro vadovė, Daiva Kvedaraitė, Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” Informavimo centro direktorė,Henrikas Mickevičius, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius, Mantas Nocius, Lietuvos ekonominės plėtros agentūros vadovas, Mykolas Okulič-Kazarinas, Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos atstovas, Saulius Samulevičius, Verslo darbdavių konfederacijos atstovas, Rūta Skyrienė, Asociacijos “Investuotojų forumas” vykdomoji direktorė,Liutauras Stoškus, Aplinkos apsaugos agentūros direktorius,Gracija Trinkunienė, Švietimo ir mokslo ministerija, Studijų departamento Profesinių studijų skyriaus vyresnioji specialistė, Nijolė Vasiljevienė, Verslo etikos centro vadovė, Mykolo Romerio universiteto profesorė, Natalija Ziminienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo rinkos skyriaus vyriausioji specialistė) greičiausiai užmerkė akis prieš monopolisto pinigus ir nesigilino į TEO požiūrį į žmogų (klientą).


 


Papasakosiu tikrą istoriją, kuri manau puikiai atskleidžia TEO , kaip bendruomeniškiausios įstaigos ”talentą”ir galimybes pakartotinai uždirbinėti šį titulą ateinančiais metais.


  


Parduodamas paštas! Parduodamas kioskas! Parduodamas… neabejoju savo intensyvumu naujo interneto plano pralenkė butynybę, nes miesteliuose  būtų tik pakakę paskleisti info apie 18LT/mėn planą ir visi būtų metę savo kabelines, belaides ir kitokias su internetu sujungiančias įmones velniop. Šios istorijos herojai mokėjo 40Lt/mėn, tad nauda suvokė ir be papildomų raginimu apie „parduodamus paštus“. Bet TEO yra bendruomeniška įmonė, todėl dar klausimas ar iš tiesų TEO siekė rinkodaros tikslų ar pjaro,o gal abiejų iš karto?


Taigi, skambutis į Zebra ir mergaitės balsas džiugiai informuoja, kad STANDARTIŠKAI už 2 dienų internetas bus įvestas. Po kiek laiko, operatorė perskambina ir atsiprašo,kad „kas ten pas jus darosi, nes tiek užsakymų, kad pajungti galėsime, tik už mėnesio…“ Taigi tikrai įdomu ar nauji TEOklientailabiau užsimanė „pirkti paštą“ ar matė 18LT/mėn prasmę?


Atėjo ilgai lauktoji dieną, internetas įvestas. Meistras kažka nesuprantamai gargaliuoja ir brauko interneto užsakymo lape sau suprantamus laukus. Atsisveikiname. Naudojame. Atrodo veikia. Greitis , viskas OK. Pagaliau ateina sąskaita.


168,07 LT!!!!!!!!!!!!!!!!


 Naujasis TEO/ZEBRO klientas nokautuotas. Bendruomeniškiausia metų įmonė rezultatą pasiekė! Lietuviškas principas - pasiūlyk po 18,pardavinėk po 168 LT.


Po pirmo nokdauno TEO klientas pastebi mažiau jo akims ir širdžiai pavojingą sumą 103,85 , bet vistiek toloka nuo 18.. 


Paskambinus “klientų reanimavimo”ir/arba pagalbos telefonu paguodos klientas išgirsta nedaug. Ši kart jau moteriškas (ne mergaitiškas) balsas ryžtingai pasmerkia ” iš kur mums žinoti,kad jūs neužsakėte Belaidžio interneto…bla bla bla”. Va čia yra turbūt esminis bendruomeniškiausios įmonės TEO sistemos momentas. Sistema nesiorientuoja ,kas ką užsakė ir kas ką suinstaliavo. “Maistras” kuris sumontavo interneto įvedimą, pasirodo nėra TEO sistemos dalis, jo parodymai ir paaiškinimai vėliau telefonu, taip pat nedavė siekiamų rezultatų. Operatorė laimėjo ir antrą roundą. Nuosprendis negailestingas - privaloma atvykti išsiaškinti į klientų aptarnavimo skyrių.


Labai originalus požiūris ir darbo organizavimas. TEO išrašo sąskaitą toms prekėms ir paslaugoms,kurių neužsakai, bet kad jie atšauktų savo nesamones “turi atvykti į skyrių”. O TEO tinklas aptarnavimo labai platus, tiesiog galima ir pėsčiom ateiti. Ypatingai iš rajono žmonėms tas yra patogu.


Nes kelionė šiuo atveju pirmyn atgal kainavo 30 LT.


Matote, TEO yra bendruomeniškiausia 2008 ( ir palinkėkime 2009) įmonė, ji mėgsta 1) kurti partnerystę su visuomene, 2) vystyti dialogą su bendruomene, 3) prisideda prie skurdo mažinimo, 4) investuoja į bendruomenės gerbūvį ir kas svarbiausia  - ko nedaro kitos įmonės - (5)vykdo sąžiningą prekybą.Atvykus į aptarnavimo skyrių ir pažiūrėjus į akis, bei lubas - sąskaita buvo ištaisyta į 3,24 LT, tačiau už šį “išsiaiškinimą” patirtas 30LT kelionės nuostolis.


Kadangi TEO yra garbingos komisijos išrinkta BENDRUOMENIŠKIAUSIA 2008 metų įmonė, neverta tikėtis kad nuostoliai būtų kompensuoti arba bent atsiprašyta.


Žmogaus problemos - patirtos dėl TEO apgailėtino lygio klientų aptarnavimo ir klaidų ištaisymo - yra pačio žmogaus problemos.


Svarbu kad TEO yra Bendruomeniškiausia!!!!! Dabar galime paploti…


p.s. kaip bebūtų gaila, niekur neradau detalizacijos už kokius nuopelnus TEO gauna medalį,bet ar tai svarbu dar kam nors…


 

Rodyk draugams

SSG gyvai per LietuvosRyto TV bežiūrint

Dėkoju Lietuvos ryto TV kuri parodė SSG. Kaip tik kviečiau bičiulius nulėkti į TAMSTĄ koncertą, bet jie atsakė,kad jie vaikšto į Kreator, tad kompanijos neliko. O čia kaip tik TV rodo SSG.

 

http://tv.lrytas.lt/index.php?cid=19&item_id=41&active=883

 

Klausau ir stebiu SSG nuo pat pirmų garsų,kuriuos jie išleido Lietuviškuose decibeluose (A.T.A. M-1) kokiais 1990-1991.

Ypač įstrigo pirmas kartas,kai Algis kokias 2 minutes pasakojo apie dainą,kur katė mėgsta šaudyti. Na ir apibrėžimas grupės, kaip “fašistinio džiazo” skambėjo įtikinančiai. Ypač gerai tai atsispindi video sugrotame koveryje “Laisvė”

 

http://www.youtube.com/watch?v=g9BzTy256wk&feature=related

 

Dar SSG turėjo tokius hitus, kaip LAVONĖ, MOKYKLA na ir beveik visi SSG albume Radioshow įrasyti kūriniai -hitai. Gaila,kad iš Youtube dingo ankščiau matytas ar tik ne 1989-90 pirmasis SSG klipas apie mokyklą, kur “mokytojai jam nutraukė rankas ir kojas”.

 

Kaip kažkada BACEFALAI sugrojo WC “aš nuplikau nuo peroksido”, taip SSG ištraukė “atbėgo kariūnai sušaudė brazauską”. Skambėjo ir klaikiai (Ventuko solo) ir įdomiai (trimito solo vietoj gitaros).

 

Beje Gitara skamba lygiai taip pat kaip ir 1992 albume radioshow. Toks jausmas,kad perkant gitaras “fūza” liko ta pati.

 

Tad žvelgiant į SSG po beveik 20 metų kilo nemažai minčių, kurių nesugebėjau ignoruoti ar nuvyti šalin,išvengiant rašinėjimo šiam bloge.

 

Pirmas įspūdis - labai blogas ( ir džiugesys, kad nereikėjo to patirti TAMSTA klube). Tačiau visada tokiais momentais. bandau pažvelgti iš kitos pusės ( break on threw the other side) - ir bandau įsijausti į artisto-menininko jausmus. Ar pačiam artistui patinka, tai ką jis daro? Pvz. vakar skaičiau Ferrum forumą,kur Katedros pasirodymas Alytuje palygintas fiziniam, mechaniniam atidirbimui. Kažkada per firmos naujų metų vakarėlį grojo kviestiniai ( noname) muzikantai. Tokie vestuviniai - restoraniniai,bet su gitarom ir tikrais būgnais, kas teikė vilčių ( ir girtėjanti sąmonė žadėjo pamiršti tą viską,gadinantį “restoraninį” įspūdį), bet deja viskas baigėsi blogai. Nes vaikinai, nė kart nenusijuokė ir net nenusišypsojo, jie “dirbo savo darbą - grojo”. O kas į juos žiūri ar klauso, jiems buvo neįdomu, o gal ir nesitikėta,kad “firmos vakarėlyje” bus tokių analizuojančių idiotų?

 

Man Algį suprasti sunku. Jis su kauke. Labiausiai atvirą ir nuoširdų Algį mačiau vieno miestelio vasaros šventėje apie 2001-2002 metus. Scena - furos priekaba - joje šlaistėsi paskutinius “Radioshow” šlovės spindulius gaudantys herojai. Heroinas. (negaliu paaškinti kodėl užsimaniau šį žodį parašyti, gal kad paeiliui gerai skamba?

 

Taigi Algis rėkė pauglių ir vaikų miniai - Parodyk sazo pyyyyyyyyyyyyyyyxxxyyyy-a!!!!!!!!!!!

Kaip aš gailėjausi,kad neturiu kameros nukreiptos į žiūrovus,kurie po gerų 5-10 sekundžiū susivokdavo,kad “reikia ploti ir t.t. - reaguoti”.  Tad įsivaizduokite Fūros priekabą-sceną, jūs užmerktom akim žengiate žingsnį lauk ir krentate… Taip skrido ir Algis, nes buvo tamsu, jis nematė kuklių kopėtaičių,o ir Šapas kažkaip jo neprilaikė. Galvos pokštelėjimas į žemę, buvo toks pat kaip geležinkelio stotyje penktadienio pavakarę kai Lentvario darbininkas padauginęs nesuspėja ir/arba nepataiko į vagoną ir taip pat žnegteli ant betono..pokšt!!!

 

Tų laikų nuotykių Algis ir neslepia, TV koncerto metu jis papasakojo ”raudona barzda” istoriją.

 

Gyvai koncerto metu Algis daug šnekėjo, ir tas labai puikiai kompesavo muzikinio fono sudėtingumą. Po šių komentarų Vilniaus savivaldybės vyriausioji kalbininkė, mažiausiai turėtu suspenduoti savo veiklą :)

 

Beje silpnesnių nervų žiūrovams rekomneduoju  SSG gyvai koncerto įrašą žiūrėti tokiu būdu. (Jokiu būdu nežiūrėkite iškarpų youtube!!!!!)

 

Iš pradžių įsirašyti arba susiveikti (torrente ar iš draugų melomanų) patį koncertą. Beje jeigu kam reikės mielai irašysiu DVD kopiją. (Šiaip laidos prodiuseriui visgi patarčiau mažinti tų kvailų savireklamos vinjiečių kiekį “toliau laidoje matysite”, toks jausmas kad iš “Abipus sienos” išmestas prodiuseris savo patirtį pritaiko laidoje “Gyvai”. Tik problema ta kad čia streso ar netikėtumų jokių nėra,kuriuos reiktų afišuoti. Čia žmonės ramiai, groja . šneka ir t.t. Na gal STANO atveju tikrai reiks afišų, nes bus perspejimas bėgti nuo TV toliau?!) Taigi, gavus įrašą jokiu būdu negalima iš pradžių žiūrėti ir klausyti muzikos ištisai! NEGALIMA! Galima žiūrėti tik kalbas tarp Greitai ir Jogailos tarp dainų.

 

Kai tik prasidės grojimas - prasukinėkite!!! Taip peržiūrėjus pirmą kartą, antrąjį jau galite žiūrėti pilnai ir su muzika. Bet patartina,kas 3 minutes daryti kavos, arbatos ar cigaretės pertraukas. Pateikiama medžiaga nuo to tik geriau bus įsisavinta. Perspėju,kad muzikos suvokimas ateis po kokio n-to karto, kai galima bus neklausyti tekstų ar solistų vokalų suderinamumo technikos. Visai rimtai sakau,kad išskirtinai tose kūrinių dalyse, įmanoma ir galima gėrėtis ir džiazo grupės sklaidžiama harmonija… Labai juokingai atrodo Algio pirštai ant tos guitaros - nukirstu galu. Gitara tokia trumpa - o pirštai - tokie ilgi… Ir tas tipiškas SSG gitaros vuyyyyyyyyyyy, vuyyyyyyyy.

 

Sunku atsispirti palyginimams, ypač nuo 1992 metų klausomų SSG įrašų ir tai ką`groja SSG-2 ( nes iš originalaus sastato likęs tik AG). Dovydas (iš Ventukų) ir SSG ? Šiaip niekada nebūčiau patikėjęs,kad tai realu, bet 21 amžius turi savo žavesio. Beje pagalvojau,kad Algis su savo gitarą Ventukų kapeloje gal net labiau tiktų, nei Ventukas SSG?  Giedrės nežinau (gal turėtų būti gėda?), bet jos balsas manau dar nesulaukė savo dainos ( kaip aktorius laukia savo vaidmens filme). Na,o tas visas profesionalių muzikantų būrys man priminė atvirkštinį J.Hendrikso efektą. Kai 27 klubo nariui Džimiui grupė buvo reikalinga,kaip fonas jo gitaros išryškinimui. SSG-2 atveju kažkoks panašus atvirkštinis jausmas apima. Aplink Algį G stovi daug hendriksų,o jis prisipažysta “Aš esu kažkur tarp Rimiškio ir Radžio“.

 

Jei SSG ankščiau bandė morališkai apginti vieną partinį korifėjų ironizuodami “Kariūnai sušaudė Brazauską”, tai šiandien SSG-2 atvirai siunčia Paksą, Imbrasą ir Laisvą Laikraštį …  Nesigilinant į smulkmenas, manau sunku būti menininku ir politiku. Ir šiandieninis SSG-2 politinis žodis matosi,kad labai tinka ir patinka Lietuvos Ryto politiniam žodžiui. Net našlaitis Jakilaitis prisitrynė “būti” Algio Greitai draugu pasirodydamas finaliniame koncerto GYVAI interviu ekrane. Ir kas per “draugai” tave Algi supa…? Galėtum turėt daugiau savigarbos, ar SSG-2 laikas jau atėjo branda su racionaliais paskaičiavimais ir teisingais politiniais posūkiais? Gerbtinas esi už tai ,kad neslepi to ką darai ir deklaruoji. Jei partijoje kurioje esi būtų daugiau tokių zmonių, neturėtume tokių nesamoningų ir našlaitiškų sprendimų iš dviejų tėčių 2K… ir t.t.

 

Fuck tą politiką, ji viską gadina ir nukreipia nuo pagrindinės temos - muzikos. Einu toliau klausytis GYVAI koncerto su SSG-2…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodyk draugams