BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2009, Sausis

DURNUMO PAVYZDYS

 

 

“Mus užvaldė materija, mamona. Viską vertiname tik per turėjimą. Mus pakerėjo ir užvaldė turėjimo sąmonė. Džiugu matyti iš jūsų , jaunesnių, kad imate vaduotis iš to. Galbūt tos krizės irgi padės apsivalyti, nes man liūdna dėl to begalinio gyrimosi savo turtais…

 

Matau,kaip žmonės nesupranta, ką daro. Pavyzdžiui buvęs parlamentaras Antanas Bosas per televizija pareiškia, kad yra nušovęs žirafą, liūtą, krokodilą. Aš apakintas. Dabar - XXI amžius, ne viduramžiai. Ir televizija tam tarnauja, lyg tai būtų garbė… Reikia paimti šią frazę ir rodyti ją ,kaip pavyzdį DURNUMO. Pasaulis kovoja dėl to ,kad ekologišką triušiuką užmušė ar kad mokslininkai baltas peles žudo, ojis kalba apie tą tūkstantį ar du prie šulinio atvestą žirafą, kurią jis nušauna juodaodžiui laikantuž virvės.

 

Valentinas Masalskis (Respublika 2009 01 24)

 

Rodyk draugams

Officeday - Būk pastebėta!

Officeday - Būk pastebėta! O jeigu ir aš norėčiau būti pastebėtas? :)

 

Kam tada man siunčiamas naujienlaiškis, jeigu aš ne JI?

 

Įdomu, 1) čia per “skandalą” siekiama padidinti akcijos žinomumą ir auditoriją ar 2) naujok’ė/as rinkodaros vadybinink’ė/as nespėjo įsigilinti į Lygių galimybių įstatymą?

 

Prekių ar paslaugų pardavėjas bei gamintojas, neatsižvelgdamas į asmens lytį, amžių, lytinę orientaciją, negalią, rasę ar etninę priklausomybę, religiją ar įsitikinimus, privalo:  • sudaryti vienodas sąlygas gauti tokias pat prekes ir paslaugas (įskaitant apsirūpinimą būstu) bei taikyti vienodas apmokėjimo sąlygas ir garantijas;
  • teikdamas informaciją užtikrinti, kad asmuo ar asmenų grupė nėra žeminama ar pateikiama kaip pranašesnė dėl minėtų savybių.

 

Rodyk draugams

Į SEB teniso areną su dujokauke?


 

Viso daugiafunkcinio komplekso projekto vertė siekia apie 70 mln. litų tačiau smarvė SEB arenos persirengimo kambariuose tvoskia beveik taip pat kaip Vilniaus geležinkelio stoties tolete prieš rekonstrukciją.

 

Pripratus prie jaukaus Teniso pasaulio aikštyno SEB arena man atrodo kaip svetimkūnis monstras. Tenisas yra

savotiška liga(narkotikas) ir nieko nepadarysi reikia žaisti, bet apmaudu kad pastato šeimininkai suinvestavę į

  

visiškai ignoravo minimalias investicijas į tenisininkų poreikius ir elementarų patogumą.

 

Drįstu teigti,kad pastato architektas, buvo geriausiu atveju trečiakursis studentas (kaip ir Ozo pramogų centro atveju), nes persirengimo kabinos, dušai ir toletai išdėstyti klaikiai, nelogiškai ir ne vietoje. Koridorius persirengimo salėje per siauras.

 

Kam reikėjo tualetus įrengti prie pat įėjimo? Čia tam kad suspėtum esant poreikiui, ar kad tik įėjęs suprastum,kad kažkuris laimingasis visgi spėjo…? Klaiki smarvė. Seniai teko lankytis viešoje įstaigoje su tokiais Sovietinių laikų kvapais iš išvietės.

 

Dušai ir iš jų užsistovėjusio vandens tvaikas tarsi lenktyniauja su WC “aromatais”. 

 

Nelabai suprantu,kodėl dušai ir WC įrengti prie pat įėjimo. Čia pat esanti pirtis irgi neatrodo patraukliai. Ir šiaip visas žmonių judėjimas koncentruojasi su įeinančiais ir išeinančiais, bei nuogaliais bandančiais nusiprausti.

 

Persirenginėdamas pasijutau kaip husaras arklidėje svajojantis patekti į VIP. Bet ten pabuvę teigia,kad kvapai tie patys…

 

Aikštelėse trūksta apšvietimo. Lempos skystos ir retos. Net su manim žaidęs kolega, nenešiojantis akinių skundėsi,kad nemato kamuoliuko, tad “očkarikams” dar sunkiau…

 

Nustojau viskuo stebėtis, kai pamačiau,kad rankas prie objekto pridėjo ir Lietuvos Respublika, arba valstybė, arba kitaip kalbant nekokybė.

 

Nežinau ar Vitas Gerulaitis sutiktų būti siejamas su neskaniai kvepiančiu pastatu. Bet viešają įstaigą kaip matau esanti padėtis tenkina? Svajoju, kad atsidarytų daugiau dengtų teniso aikštynų ir nereiktų SEB'e vargti. Beje SEB'ui turbūt irgi patinka smarvės atributai?

 

Rodyk draugams

Filmas - Defiance/Iššūkis - didvyriai ar žmogžudžiai?

Filmas nesulaukė dėmesio iš recenzentų, nepasakė apie ką jis, tad pabandysiu išsakyti savo nuomonę.

Apie Defiance / Iššūkis Lietuviškame internete radau tik keletą aprašymų, visiškai nesigilinant, o visgi apie ką šis filmas,kiek jis istoriškai teisingas?

 


 

Tuvija, Zusas, Azaelis ir Aronas Bielskiai – keturi žydų kilmės broliai. Jų artimuosius nužudė naciai, o jiems patiems tenka sprukti į miškus.Netrukus jie supranta, kad miškuose yra ne vieni – čia slapstosi jų likimo broliai…

 

http://kino.zebra.lt/filmai/Pasipriesinimas.html

http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/filmai/120/20126/

 http://www.obuolys.lt/kinozona/filmas-defiance-2008/

 

Galbūt blogai ieškojau, bet tegul tai lieka Google Chrome problema (Beje tas pats Chrome - nerodo teskto administravimo meniu Blogas.lt)

 

Mane filmas sudomino tikros istorijos atpasakojimu bei pakankamai prasta Craig'o (pagrindinis filmo herojus -Tuvia Bielski) vaidyba ir nemažu pulku Lietuvių aktorių. Kad ir epizodiniai vaidmenys, merdint nacionaliniam kinui, žiūrėti į mūsų aktorius –NUOSTABU!

 

Sigitas Račkys (kaip gerais Sovietiniais laikais suvaidinęs Vokiečių pakaliką-policininką , man prieš akis atsiveria filmo Sodybų tuštėjimo metas ir “HerPolicaiShef” :) vaidinęs tik 2 minutes geriau suvaidino savo mirtį, nei į jį šovęs “bondas”, kuris kalbėjo laužyta rusų kalba. O vaidina filme ir Šurna, Valiukaite, Mertinas, Pobedonoscevas ir dar 10-15 lietuvių aktorių. Visgi jie neblogai užmaskuoti , nes iš pirmo žvilgsnio atpažinau tik Račkį ir Šurną.

 

Grįžtant prie Craigo vaidybos man tikrai užkliuvo nelogišką vaidybą, kai gal 3-4 kartus rodomas žeminėje gulintis , sušalęs , sergantis kostintis, sustiręs pabėgusių nuo vokiečių žydų grupės lyderis Tuvia, visiškai ir stebuklingai pasveiksta ir nebekosėja, kai reikia susidoroti su bendruomenei nepaklūstančiu jaunuoliu - jį nušaunant. Turbūt svarbu tokiu momentu atrodyti teisingu, gražiu ir nekostinčiu…

 

Filmas,kaip sako kūrėjai susuktas 100 km nuo originalių įvykių vietos, Lietuvos - Baltarusijos (1941 Lenkijos) pasienyje. Todėl demonstruojant daug įvykių rudenį, stebėjausi, kaip taip ištisai šviečia saulė…? Norėčiau ir aš tokio oro grybaujant , deja man nieks neįrodys,kad 1941 metų rudenį nebuvo lietaus.

 

Filme be Holivudo žvaigždžių ir minėtų lietuvių dar vaidina rusai ir labai mažai lenkų. http://www.imdb.com/title/tt1034303/fullcredits#cast saraše radau tik vieną pavardę - Mia Wasikowska

- o pasigilinus aiškėją, kad ta mergina gimusi Australijoje. Keistokas režisieriaus Edward Zwick sprendimas faktus atitinkantį istorinį filmą apie Lenkijos žydus kurti Lietuvoje. Ar tikrai Lietuvos Kino studijos kaina buvo argumentas 50 mil USD biudžeto filmui? Kritikai taip pat stebisi filme naudojama rusų kalba, kai tuometiniai gyventojai kalbėjosi lenkiškai.

 

Turiu pagrindo teigti ,kad žinodamas prieštaringą brolių Bielskių vertinimą Lenkijoje režisierius nerizikavo filmo kurti Lenkijoje, nes tikėtina,kad aktoriai Lenkai būtų nesutikę vaidinti šiame filme. Spauda Lenkijoje klausia tiesiai: šis filmas apie didvyrius ar žudikus?

 

Lenkų istorikai baigia tirti kaimelio Naliboki 128 gyventojų žudynes 1943 m gegužę, kurias vykdė Sovietų partizanai

ir kaip teigiama Bielskio pabėgėlių būrys. Filmas teigia,kad Bielskiui pavyko iki karo pabaigos išgelbėti 1200 gyvybių

ir tai yra didelis stebuklas. Nors filme akcentuotas pastovus maisto stygius ir stovyklos gyventojų badavimas, kaip buvo gaunamas maistas neparodyta.

 

Yra tik viena scena,kur parodomas nureketuojamas senelis atimant iš jo visą vežimo turinį (pieną, kiaušinius, nuvelkant kailinius). Ir kaip per tikrą Sovietinį propagandinį karinį filmą vėliau parodoma,kaip tas „blogasis“ senis su policininkais užpuola stovyklą. Tad maisto įsigyjama buvo tik prievarta ir ginklu atimant iš vietos gyventojų.

 

Galbūt tai ir susiję su viso kaimo sudeginimu 1943 metais? Filme neklausiama ar galima maistą atimti iš valstiečių paliekant juos mirti iš bado, bet tokiu būdu aprūpinant maistu žydų pabėgėlius, gyvenančius miške.

 

Kitas istorijos sutiršinimas ir knygos autorės Nechama Tec ( pagal kurią sukurtas filmas) nusistebėjimas yra

mūšiai su vokiečiais (ir tankais !!!) ,ko niekada nėra buvę, nes žmonės slapstėsi nuo pavojaus, o ne jo ieškojo.

 

Turbūt režisierius privalėjo įdėti mūšių scenų tam kad filmas būtų labiau lankomas ir uždirbtų? Nes Holmer‘is Simpsonas tikrai greitai baigęs valgyti kukurūzus išeitų iš tokio filmo.

 

Pavarčius lenkų atsiliepimus -matosi žiežirbos. Vienas dienraštis nepatingėjo detektyvų pagalba surasti 4ą (ištrintą) brolį Bielskį (nors filme minimi tik 3), kuris šiuo metu gyvenana JAV (Maiamyje) namų arešte, nes nuskriaudė (lenkę) moterį…

 

Taigi šis filmas tikrai neprisidės prie holokausto analizės ir žaizdų gydymo, nes viena iš šalių mato melą arba nutylėtą tiesą. Gailą,kad vėl tenka konstatuoti,kad buvo praleista proga susitaikyti atskleidžiant, ne tik didvyriškumą, bet ir kainą, kurią sumokėjo nekalti vietiniai gyventojai savo maisto likučiais ir gyvybėmis, kad išgelbėti 1200 žydų gyvybių).

 

50 milijonų USD buvo skirta naujiems milijonams uždirbti, bet juk galima buvo pasakyti ir daugiau istorinės tiesos?

O gal to neapsimoka daryti?

 

Daugiau info besidomintiems:

http://en.wikipedia.org/wiki/Defiance_(2008_film) http://wyborcza.pl/1,76842,5316759,A_Hollywood_Movie_About_Heroes_or_Murderers_.html

 

Rodyk draugams

Apie Lietuvą: Deivis vs Makejevas

Blogiausias pasirodymas neabejotinai DEIVIO. Ne viskas auksas,kas auksu žiba. Tokio pataikavimo dar neteko matyti, aiškus taikinys, vyresnio amžiaus žiūrovas (-ai). Tekstas lėkštas. Man neužteko kantrybės klausytis daugiau kaip iki tos vietos kur apdainuojamas “nemuno vingis”. Tikslas pasiektas - pergalė. Bet kartu pademonstruotas ir marketinginis, bei sociologinis auditorijos manipuliavimas. Na, tikiuosi teisybė nugalės ir finale vaikine susimausi. Solidarizuojuosi su tėvu,kuris ( del man nežinomų priežasčių) jau ankščiau Deivio nekenčia :)

 

http://www.lrt.lt/dainudaina/dalyviai.php?strid=7184&id=7638

 

Geriau pasiklausykite Makejevo titulinės 2009 albumo dainos. Jis irgi dainuoja panašiai ”Lietuvaaaaaaaaaaa, tai mūsų Lietuva…” Greitis panašus, tema ta pati. Skirtumas tik kad vienas Kaniavos mokinys, kitas pankroko festivalių vaikas.

Ir Makejevas veža, nes jis natūralus!

 

http://www.music.lt/Aleksandras-Makejevas-Lietuva-XXI-daina-127460.html

 


 

 

 

 

 

p.s. O kiti atlikėjai Dainų Dainoje man užsifiksavo šie.

 

Patiko Linas Adomaitis - labai šviežias ir gaivus kūrinėlis. Nesu jo muzikos žanro gerbėjas, bet priešingai nei Deivis - jis jį turi.

 

Patiko Bix’ai, po ”užteks galvot, einam baliavot” imidžo , tikras grįžimas į ”Akli kariai” apmastymus! Džiugu,gal bręstą ir albumas? Tik vienas pastebėjimas dėl vaizdinio atlikimo. Tie kas nesa turėję vinilinės Bixų plokštelės ar MC,pamatę šešėlius suvokė, tai kaip praėjusios Eurovizijos Lietuvių pasiuntinių kopijavimą,kai aš prisiminiau tuos “žmogeliukus” iš ankstesnės raidos. Tas sėdėjimas ant White Snake (baladžių) tipo kėdučių ir nenulipimas nuo jų kulminaciniu metu (Curtas Kobainas - tokiu metu jau daužydavo antrą gitarą :) sugadino visą vaizdą. Samo išlikimas nenukritus turbūt simbolizuoja jo “gyvenimo valso” trajektoriją? Šiaip viskas gerai, tekstai, atlikimas, aranžuotės, bet tos kėdutės…

 

Gaila nepavyko pasirodymas SIELAI. Man taip ir liko neaiškus tas vienos kameros judėjimo efektas, kai atrodė scena visa dreba grunge’išku ritmu, bet jau kita kamera rodėė visus sustingusius akmeninėm pozom. Bet energingas grupės nusilenkimas buvo linksmas, ne taip kaip BIPLAN liūdnas iškiūtinimas.

Rodyk draugams

LABAS - buk kuo nori… o jei as nenoriu buti MAXIMA?

Suabejojau ar testi draugystę su Labas pamatęs kad Bitė parsidavė Maximai. Tai gal labas keiskite savo šūkį į realesnį - atspindintį jūsų lūkesčius ir supratimą apie klientus?

 

Pvz - LABAS būk kuo nori, bet pirk mus Maximoje!

arba LABAS - būk MAXIMA!

arba LABAS - būk laisvas MAXIMOJE?

 

Slykstu. Trumparegiska. Nepagarba savo klientams.

 

 

 


 

 

Rodyk draugams