BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2008, Gruodis

Krizės paaiškinimas per logotipus :)

http://www.businesspundit.com/after-the-crisis-a-parody-of-15-corporate-logos/


 


 


 

Rodyk draugams

Musu Knyga Internetinės knygu prekybos ypatumai

Naktį į Gruodžio 1 užsisakiau knygų iš www.musuknyga.lt internetu. Aplankiau veik visas internetinės knygų prekybos vietas ir visgi ryžausi eksperimentui su MŪSŲ KNYGA, nes mane dominusių knygų pasirinkimas čią buvo didžiausias.

Taip pat gundė ir pristatymo terminas - 3 darbo dienos. Paskaičiavau,kad jau 4ieny (vėliausiai) mėgausiuosi knygom.

 


 

 

 

Deja, 4ienį sulaukiau tik merginos skambučio, kuriuo ji siūlė rinktis kitą,knygą,nes manosiosneturėjo, nes” ji nežino kodėl programuotojas jos neišėmė iš katalogo”. Kai aš paklausiau kodėl vėluoja pristatyti knygas , ji išaiškino,kad pinigus jie gavo tik antradienį, kurjeris atvyko trečiadienį, tai kygas gausite pirmadienį. Įdomi formuluotė, įdomu,kodėl šie faktai slepiami, nuo pirkėjų ,prieš darant užsakymą? Juodu ant balto surašytos 3 darbo dienos.

 

Deja ŽADĖTĄJĮ pirmadienį knygos taip ir nepasirodė. Perspėjimo ar atsiprašymo iš darbuotojos nesulaukiau taip pat.

 

Knygos užsakytos iš Vilniaus knygyno į pirkėjo butą Vilniuje keliavo 8 darbo dienas, arba per 6 darbo dienas nuo to momento kai pardavėjas gavo pavedimą, arba 2 dienom vėliau negu suskaičiavo Mūsų knyga darbuotoja. Ją būtinai reikėtų pagirti, nes paskambinus ji pasiūlė pirkti kitą knygą, nes mao neturėjo, tačiau PAMIRŠO pasitikslinti ar teisingas knygų sąrašas bendrai. Kažkodėl gavau 2 vienodas knygas. Kad pardavėjas nevykdo savo įsipareigojimų,nieko tokio, o va jau tu pirkėjau suklydai ( pirkadamas pirmą kartą internetu) jau jau ir SUSIMOKĖK. Na tarybinės prekybos abėcėlė. Nėra ką ir pridurti.

 

Kaip matau darbuotojai atitinkamas išvadas psl jau padarė ir pristaymo terminą pakeitė į 5 darbo dienas :)

Bet mano atveju pristaymas vistiek truko ilgiau…

Kita vertus jeigu jau info pls buvo atnaujinta, tai rekėjo gal ir Hansa banko pavadinimą pakeistąjį į Swedbank užrašyti?

 

Jo, sunku su internetine prekyba Lietuvoje, ir reiktų pataisyti įsigaliojusį mitą, kad neperka “kvaili” pirkėjai. Deja pardavėjai taip turi kur tobulėti.

 


 

Rodyk draugams